1397/07/20: تاریخ
زمان: 18:27
شناسه خبر:582082
رییس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها:

زمینه حضور علمای نواندیش و فضلای حوزه دردانشگاه‌ها فراهم شود

رییس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها:

زمینه حضور علمای نواندیش و فضلای حوزه دردانشگاه‌ها فراهم شود

حجت الاسلام والمسلمین رستمی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید زمینه حضور علمای نواندیش و فضلای حوزه علمیه در دانشگاه‌ها فراهم شود.

زمینه حضور علمای نواندیش و فضلای حوزه دردانشگاه‌ها فراهم شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رییس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور عصر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی در فضای فرهنگی خراسان جنوبی کمتر وجود دارد.

وی گفت: مردم خراسان جنوبی مومن و متدین هستند و علما و فضلای ارزشمندی در استان وجود دارند و همدلی و وحدت در خراسان جنوبی موج می‌زند.

رییس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور افزود: فضای دانشگاه متدین است و عمل به مناسک و فرائض دینی در دانشگاه‌ها است و فضای دانشگاه نسبت به سایر حوزه‌ها بهتر است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی تصریح کرد: تعمیق معارف و مفاهیم دینی در قشر فرهیخته دانشجو یکی از وظایف نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها است.

وی با بیان اینکه در هر فصل تبلیغی مبلغان را به دانشگاه‌ها اعزام می‌کنیم، ادامه داد: این نهاد در حوزه‌های فرهنگی و کانون‌های دینی و مذهبی و قرآن و معارف فعالیت دارد و فضاهای دانشگاهی متاثر از جریانات سیاسی است.

رییس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور خاطرنشان کرد: باید فضای دانشگاه متعادل باشد و در کنار آن نیز تدین و حفظ باورهای دینی وجود داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی اظهار کرد: در حال حاضر 210 دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور وجود دارد که طلبه‌های تربیت شده حوزه علمیه در این دفاتر مستقر می‌شوند.

وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید زمینه حضور علمای نواندیش و فضلای حوزه علمیه در دانشگاه‌ها فراهم شود./9314/پ۲۰۳/ب۱