سیاسی / اقتصاد اسلامي
در نامه ای به نمایندگان مجلس عنوان شد؛
10:05 1397/07/07

هشدار اقتصاددانان حوزوی و دانشگاهی نسبت به اشکالات اساسی طرح جامع بانکداری

جمعی از صاحب نظران حوزوی و دانشگاه اقتصاد اسلامی در نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس نسبت اشکالات اساسی طرح جامع بانکداری که از سوی کمیسیون اقتصادی پیگیری می شود هشدار دادند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی‌نژاد:
17:57 1397/06/20

اقتصاد آسیب پذیر کشور نتیجه اعتماد به وعده های خارجی است

رییس مجمع نمایندگان طلاب با بیان این که دولت حل همه مشکلات کشور را به سرمایه‌های خارجی گره زده است، گفت: مسؤولان مذاکره کننده هسته‌ای بر وعده‌های خارجی تکیه کردند که نتیجه آن اقتصاد آسیب پذیر امروز کشور شد.

در دیدار رییس و اعضای کمیسیون امنیت ملی مطرح شد؛
14:10 1397/06/20

هشدار آیت الله نوری همدانی نسبت به پیگیری FATF در مجلس| رفع مشکلات معیشتی باید در زندگی مردم دیده شود نه در حرف مسؤولان

حضرت آیت الله نوری‌همدانی نسبت به پیگیری دوباره قرارداد FATF در مجلس هشدار داد و بر هوشیاری نمایندگان مجلس نسبت به این قرارداد تأکید کرد.

آیت الله نوری همدانی:
12:00 1397/06/17

نظارت بر قیمت ها ربطی به تحریم ندارد| مسؤولی که در خدمت کوتاهی کند از مردم سیلی خواهد خورد

حضرت ‌آیت الله نوری همدانی با بیان این که امروز تمام خواسته رهبر انقلاب، مراجع و علما حل مشکلات مردم است، گفت: اگر مسؤولی در خدمت به مردم کوتاهی کند بداند روزی از همین مردم سیلی خواهد خورد.

معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران مطرح کرد؛
11:35 1397/06/17

جنگ روانی و اقتصادی دشمن با هدف از بین بردن سرمایه اجتماعی

حجت‌الاسلام‌ کاویانی با تأکید بر این که دشمن سال‌ها است که سرمایه‌اجتماعی ما را نشانه گرفته است، گفت: دشمن با ایجاد جنگ روانی و اقتصادی در صدد کاهش و در نهایت از بین بردن سرمایه اجتماعی است.

مسعودی در گفت‌وگو با رسا:
11:25 1397/06/17

رسیدگی سریع و قاطع به مفاسد اقتصادی تبلیغات علیه نظام را خنثی می‌کند

نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس برخورد قاطع قوه قضاییه با مفسدان اقتصادی را سبب تقویت امید در جامعه دانست و گفت: رسیدگی سریع قوه قضاییه به پرونده‌های اقتصادی تبلیغات دشمن را خنثی می کند.

وزیر اقتصاد دوران دفاع مقدس:
13:09 1395/01/20

نگاه اقتصاد مقاومتی به آینده و مطابق منافع ملی است

خبرگزاری رسا ـ ایروانی نگاه اقتصاد مقاومتی را به آینده، ایجابی و مطابق منافع ملی خواند و با اشاره به اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی پس از برجام، گفت: باید مراقب باشیم که در شرایط وفور ارزی، دچار ریخت و پاش‌های بسیار نشویم و شاهد ورود و مصرف بالای کالاهای خارجی نباشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب:
19:53 1395/01/15

دولتی ها خودشان هم متوجه شده اند بازی خورده اند

خبرگزاری رسا ـ استاد حوزه علمیه قم گفت: برداشته شدن تحریم‌ها به این راحتی نیست و دولت هنوز هم در حال فراهم کردن مقدمات برداشته شدن تحریم‌ها است؛ ظاهرا دولتی‌ها هم متوجه شدند که چراغ سبز غربی‌ها با واقعیت همساز نیست و آنان بازی خورده‌اند.

آلیا با تاکید بر لزوم ترمیم کابینه از سوی رییس جمهور؛
18:56 1395/01/15

برخی وزرای روحانی تحرک و ایده مشخصی برای اقتصاد مقاومتی ندارند

خبرگزاری رسا ـ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی برخی وزرای کابینه روحانی را فاقد تحرک و ایده مشخص برای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی دانست و از رییس جمهور خواست برای تحقق سیاست های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب به فکر ترمیم کابینه باشد.

استاد علوم سیاسی دانشگاه باقرالعلوم:
14:22 1394/12/19

نفت به آفت کشورهای اسلامی تبدیل شده است

خبرگزاری رسا ـ محمد ستوده با اشاره به اینکه نفت آفت کشورهای اسلامی شده است، گفت: در سطح ملی ژئوپلیتیک جهان اسلام منابع طبیعی از جمله نفت گرچه طلای سیاه محسوب می شود ولی متأسفانه امروز این منبع طبیعی آفت کشورهای اسلامی شده است.

رییس اتاق اصناف ایران:
15:47 1394/12/15

روحانیت می تواند اقتصاد کشور را تقویت کند

خبرگزاری رسا - فاضلی با بیان این که روحانیت امروز می تواند تقویت بخش بازار و اقتصاد باشد،‌ گفت: روحانیت در گذشته فعال بوده اند؛ اما بعد از انقلاب حوزه ها نسبت به آموزش در این نظام کم اثر شده اند؛ در حالی که لازم است اقتصاد با روحانیت در کنار هم باشند و به ویژه نسبت به آموزش در بخش های فرهنگی در اتاق اصناف ایران نیاز به کمک روحانیت داریم.

حجت‌الاسلام رضایی:
13:30 1394/12/02

بودجه بدون توازن راه به جایی نمی‌برد / با یک تاریک خانه آماری در کشور مواجهیم

خبرگزاری رسا ـ عضو هیأت علمی گروه اقتصاد دانشگاه مفید با بیان این‌که بدهی‌های دولت به سازمان‌ها و مراکز داخلی بیش از سیصد هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود، اما تا می‌گوییم بدهی دولت چقدر است هرکس عددی را می‌گوید، گفت: در یک تاریکخانه آماری در کشور به سر می‌بریم.

حجت‌الاسلام لشگری مطرح کرد؛
12:49 1394/12/02

ضرورت مقابله با مفسدان اقتصادی با شفاف‌سازی اطلاعات اقتصادی

خبرگزاری رسا ـ عضو هیئت علمی گروه اقتصاد پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با بیان این‌که افزایش مالیات‌ها در شرایط رکودی مانع رشد اقتصادی می‌شود، خواستار مقابله با مفاسد اقتصادی از طریق شفاف‌سازی اطلاعات اقتصادی شد.