فرهنگی اجتماعی / سایر
10:47 1397/07/21

یادداشت | پیش درآمد مبارزه با رژیم اشغالگر

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با حضور پررنگ‌تر موساد در ایران اقدام به خط دهی و برنامه‌ریزی برای خراب‌کاری‌های مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران می‌کرد که می‌توان به فعالیت‌های خرابکارانه علیه سفارت ایران در کشورهای مختلف اشاره کرد.

10:07 1397/07/17

"لغو روادید" و یک بام و دو هوای دولت

دموکراسی ایجاب می‌کند دولت تابع تأمین رضایت مشروع مردم باشد و نه اینکه در بازه‌ای سفر به برخی کشورها را از طریق ارز مسافرتی به نحوی تأمین کند که کل سفر نه تنها رایگان که سودی قابل توجه نیز عاید مسافرین شود ولی در سفر اربعین ارز دوبرابر قیمت دولتی را به صورت امتنانی در اختیار قرار دهد.

09:05 1397/07/09

مبارزات وعاظ و روحانیون مساجد علیه طاغوت

با توجه به نقش مؤثر وعاظ و روحانیون مساجد در پیشبرد نهضت اسلامی، پرونده‌هایی که ساواک و شهربانی کل تحت عنوان «روحانیون افراطی»، برای وعاظ و روحانیون تشکیل داده‌اند و در آرشیو مرکز اسناد انقلاب اسلامی نگهداری می‌شود، مورد بررسی قرار گرفته است.

09:04 1397/07/09

شکایت ایران در دادگاه بین المللی لاهه از آمریکا

ایران برای مقابله با سیاست‌های یکجانبه گرایانه آمریکا در سطح جهان و نیز به منظور خنثی کردن سیاستهای آمریکا بعد از دستور ترامپ برای خروج از توافق برجام ، شکایتی را در تاریخ (۱۶ جولای ۲۰۱۸) در دبیرخانه دادگاه بین المللی لاهه در هلند به ثبت رساند.

08:07 1397/07/09

مسجد جامع بازار تهران؛ ویژگی ها و کارکردها

در مقاله پیش رو ضمن آشنایی با تاریخچه ساخت مسجد جامع بازار تهران و ارائه اطلاعات جامعی از موقعیت مکانی و جغرافیایی این مسجد تاریخی، با جزئیات شبستان های هفت گانه مسجد جامع بازار تهران و نقش ائمه جماعات این مسجد در هدایت مردم آشنا می شویم.

11:53 1397/07/05

جشن تولد بهاء اللّه‏ در محرم + سند

در برگ شرح احوال حضرت باب در قسمت آخر، به صراحت قید شده که ما دور قرآن را فرسخ کرده‏‌ایم و براى این است که دو روز اول و دوم محرم اول عید گذاشته شده است و در حالى که شیعیان عزادارى مى‏‌کنند ما (بهائیان) آن عزادارى را قبول نداشته و شادى مى‏‌کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین الویری در نوشتاری تبیین کرد؛
23:09 1397/07/04

رویارویی امام حسین با عملیات روانی حکومت بنی‌امیه

تحمیق مردم از شگردهای تبلیغاتی معاویه بود. معاویه با جاهل ‌نگه داشتن مردم، به گونه‌ای می‌کوشید همه گرایش‌ها، استعداد‌ها و توانمندی‌های مردم را در اختیار خود بگیرد.

یادداشت