اندیشه / گزارش
10:30 1397/07/24

گزارش | رویکرد جهادی انقلابی "کمیته امداد" نیاز امروز جامعه

با توجه به پاسخگو نبودن اعتبارات دولتی نسبت به نیازهای مردمی در وضعیت کنونی، کمیته امداد امام خمینی با عزم جهادی و تلاشی انقلابی، گام‌های مؤثری را در جهت رفع دغدغه تأمین معیشت مددجویان تحت حمایت برداشته است.

حجت الاسلام والمسلمین واعظی تصریح کرد؛
11:43 1397/06/13

ادعای "برائت حوزه از انقلاب اسلامی" نشانه فقدان آگاهی تاریخی

سخنان صریح رییس دفتر تبلیغات اسلامی در برنامه شوکران نشان می دهد، حوزه علمیه نمی تواند از ورود به مسائل نظام اسلامی و نیازمندی های اجتماعی و سیاسی انقلاب برائت بجوید.

روزنامه نگار انگلیسی در مشهد مطرح کرد؛
15:37 1397/02/25

تبلیغ تغییر جنسیت در مدارس ابتدایی | غرب چادر را "سیاه" نشان می دهد

لرن بوث به تبیین مهمترین چالش های حقوق زنان در غرب پرداخت و گفت: حضور دو جنسی ها و یا کسانی که تغییر جنسیت داده اند در مدارس دخترانه برای ترغیب آنان به تغییر جنسیت مردانه، بزرگترین چالش جامعه انگلیس است.

گزارشی از نشست «دین و صلح پروری»؛
16:47 1397/02/03

سخنرانی پژوهشگر آمریکایی در مشهد | چهره‌سازی دلبخواهی غرب از اسلام

کایسر با ارائه گزارشی از کتاب خود گفت: دولتمردان نسبت به نگاه صلح آمیز اسلام غافل هستند و ما می خواهیم با بهره گیری از اندیشه های عبدالقادر در این کتاب در راستای صلح بین ادیان بهره ببریم.

گزارش رسا از یک نشست علمی؛
21:26 1396/12/16

بررسی مرز آگاهی و عمل اخلاقی | اخلاق مدرن یا سنتی

عضو هیأت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب ایجاد انگیزه را مهم‌ترین عامل در از بین بردن شکاف آگاهی و عمل اخلاقی دانست و گفت: مشکل اخلاق را افزایش انگیزه عمل اخلاقی حل می کند و وقتی این انگیزه ایجاد شود، آن آگاهی ها به صورت طبیعی به عمل اخلاقی تبدیل می شود

در کارگاه خانواده و فضای مجازی مطرح شد؛
20:36 1396/12/16

"اینستاگرام" پرمخاطره ترین شبکه اجتماعی

فعال و پژوهشگر عرصه رسانه با اشاره به اینکه غربی ها به دنبال این هستند که اینترنت را به وسیله بالن های معلق در هوا به سراسر جهان منتقل کنند، گفت: با این کار، دولت دیگر نخواهد توانست فضای مجازی را در کشور فیلتر کند و افراد خود به خود به سرورها متصل می شوند.

یادداشت؛
14:40 1396/12/06

بازخوانی | "زنان نمونه" در اندیشه رهبر انقلاب

رهبر انقلاب با اشاره به همسران حضرت نوح و لوط به عنوان الگوی بد و آسیه همسر فرعون و حضرت مریم به عنوان الگوی خوب فرمود: این چهار زن فقط نمونه و نماد برای زن‌ها نیستند، بلکه نمونه و نماد برای همه‌ زن‌ها و مردها هستند.

آسیب‌های فرهنگی خانواده بررسی شد؛
20:27 1396/12/05

گزارش | "تجرد زنان" از زبان کارشناسان

بر اساس آمار‌های سازمان ملل؛ زنانی که از ۱۵ تا ۵۰ سالگی مجرد بوده‌اند، ۵۰ برابر بیشتر از خانم‌های همسرداری که حتی در میانه زندگی خود با همسر خود طلاق گرفته باشند، در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند.

یادداشت