اندیشه / گفتگو
در گفت وگو با رمان نویس حوزوی مطرح شد؛
13:13 1397/06/25

بررسی وضعیت ادبیات داستانی در حوزه| نهالی نوپا در انتظار حمایت مسؤولان

کرد فیروزجایی معتقد است، وضعیت ادبیات داستانی حوزه‌های علمیه، نوپا بوده اما وضعیت طلاب، در مقایسه با سینما یا دیگر رشته‌های هنری مطلوب است که اگر با حمایت مسئولان وقت حوزه همراه شود، بازخورد آن چند برابر خواهد شد.

بازی‌ساز و برنامه‌نویس حوزوی:
14:59 1397/06/23

گفت‌گوی اختصاصی | اگر دولت بخواهد پیام‌رسان‌های داخلی در ۶ ماه فراگیر می‌‌شود

حجت‌الاسلام داستانی بنیسی معتقد است، اگر حمایت واقعی از سوی دولت نسبت به رسانه‌ها و پیام‌رسان‌های داخلی صورت گیرد، کمتر از ۶ ماه کل مردم از پیام‌رسان‌های خارجی به شبکه‌های داخلی روی آورده و از آنها استفاده خواهند کرد.

مدیر بنیاد بین‌المللی صحیفه سجادیه:
11:33 1397/06/20

مردمی بودن و ارائه خدمات اجتماعی سبب تأثیرگذاری بیشتر تبلیغ می شود

حجت الاسلام والمسلمین وافی گفت: در شرایط امروز مسأله نخست این است که اثرگذاری رفتار مبلغان بیش از کلام آنها می‌تواند در جامعه نشاط، امید و اقبال به فضای دینی را نوید دهد.

رییس مجمع عالی تفسیر قرآن کریم تبیین کرد؛
13:31 1397/06/13

گفت‌وگو | نگاه راهبردی اهل‌بیت در مواجهه با مسائل بین‌المللی

حجت الاسلام والمسلمین میرکتولی با اشاره به سیاست راهبردی اهل‌بیت(ع) در مسائل داخلی و بین‌المللی، نگاه راهبردی اسلام به جهان بشریت را دارای سه سطح محلی، منطقه‌ای و بین‌المللی توصیف کرد.

گفت‌و‌گوی اختصاصی رسا؛
12:25 1397/06/06

سخنان صریح قدیری ابیانه | غارتگري به شيوه مدرن

تا زمانی که امضا‌های طلایی وجود دارد که مي‌گويد «به تو ارز مي‌دهم، به تو نمي‌دهم» این جریان فساد خیز است، از این طرف هم نمی توانیم توقع داشته باشیم که کار نکنیم و با درآمدهای دولت نیازمان تأمین بشود که همین تنبلی هم، فساد است.

پربیننده بودن "برنامه نود" طبیعی است؛
13:45 1397/05/11

گفت‌و‌گوی اختصاصی | نگاه متفاوت سخنران مشهور درباره سلبریتی‏‏‎ها

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی معتقد است سلبریتی‌ها به مباحثی ورود پیدا کردند که خطرناک است؛ ازدواج، اعتقادات، دین و مباحث تخصصی اجتماعی، مباحثی است که نیاز به تخصص دارد.

در گفت‌وگو با استاد حوزه و دانشگاه مطرح شد؛
23:50 1397/04/25

کارگزاران نظام اسلامی رکن اصلی تحقق جامعه مهدوی

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی گفت: دولت اسلامی، شرط لازم برای شکل‌گیری جامعه اسلامی است، یعنی آن دولت با آن ساختارها و مدیران می‌توانند در همه عرصه‌ها به صورت اسلامی عمل کنند.

در گفت وگو با رسا مطرح شد؛
13:17 1397/03/29

جامعه شیعی قدر میراث حدیثی اش را نمی داند

خیلی از ما طلبه ها عادت کرده ایم به اینکه فقط به متن حدیث و فوقش معصومی که روایت از او نقل شده توجه کنیم. دیگر هیچ توجهی به سلسلة سند نداریم. پیشنهاد می کنم وقتی احادیث را می خواهیم بخوانیم یک نگاهی هم به سلسلة سند بکنیم.

گفت‌و‌گو با فعال و ایده پرداز فرهنگی قرآنی؛
17:23 1397/03/21

"کالا" در پستوی "معانی" | کشورِ نیازمند "تو سری خور" است

وقتی حضرت آقا فرمودند که از کالای ایرانی حمایت کنید منظورشان، ذهن و دانش ایرانی و ملا صدرا و شهید مطهری هم هست؛ حضرت آقا خیلی بر جوانان تأکید کردند که از ذهن و فکر جوانان استفاده کنید؛ این هم کالا است؛ یعنی همه هستی کالا است.

مدیر حوزه علمیه خواهران تشریح کرد؛
19:44 1397/03/17

برکات مردم‌داری"روحانیت"

حجت الاسلام والمسلمین بهجت‌پور در تبیین برکات مردم‌داری در تبلیغ گفت: طلاب و مبلغان بایستی کاملا مراقب باشند که در بین مردم همان طبیعت ساده و بی‌تکلف روحانی که سرشار از مردم‌داری و همزاد پنداری است را به جامعه نشان دهند.

یادداشت